Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
Bahçe Duvarı Fiyatları Hakkında Bilgiler
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Anasayfa    Hizmetlerimiz    Bahçe Duvarı Fiyatları Hakkında Bilgiler

Bahçe Duvarı Fiyatları Hakkında Bilgiler

Bahçe Duvarı Fiyatları Hakkında Bilgiler

Bahçe Duvarı Maliyet Hesaplama ve Uygalama Hakkında Bilgiler.

Kurulum kolaylığı; Bahçe duvarı çelik kalıp ürünleri uygulamada kolaylığı ile bilinen modern görüntüsünün yanı sıra yüksek güvenlikli desenli seçenekleri ile de yükseklik problemi olmayan istenilen yükseklikte kullanılmasından dolayı tercih edilen bahçe duvarı uygulamasıdır.

Bahçe duvarı avantajları nelerdir; Beton bahçe duvarları kolay kolay her hangi bir bakıma ihtiyaç duymaz. Tabiki istisnai durumlar hariç, dışarıdan gelen zararlar örneğin; araç çarpması, şiddetli deprem ya da bilinçli kepçe ile kırılmadığı sürece. Kullanılan bahçe duvarı beton kalitesi örneğin c25 hazır betonların sadece firma tarafından 50 yıl garantisi bulunmaktadır. Desenli bahçe duvarı modelleri ise desenli kalıp kullanıldığından dolayı estetik bir görüntü vereceği için ilerleyen zamanlarda boyama ile de sıfır duvar uygulaması yapmış görüntüsü verebilmektedir.

Bahçe duvarı çelik kalıpların Tüm zeminler üzerinde kolaylıkla uygulanabilir olması; Hem toprak zeminlere, Hem de Beton zeminlerde kolay kurulumu ile bilinir, 1 metre ve 1.5 metreye olan yaygın üretimi ile 1 metre bahçe duvarından tutun 10 hatta 15 metre katlarına kadar istinat duvarları dahi kurulumu mevcuttur.

Estetik Desenli Bahçe Duvarı; Bahçe duvarı kalıpları modern yapısı ve güzelliği ile dikkat çeken mülklerimizi hem güvenlik açısından hemde görüntü açısından zengin gösteren uygulamalardır. Özellikle Apartman çevresi bahçe duvarı, Villa çevresi bahçe duvarı, Askeri alanlar için güvenlikli duvar uygulamaları, Kurum ve kuruluşlar, Hobi Bahçeleri için bahçe duvarı ve Bahçe gibi alanlarda sıklıkla kullanılan desenli bahçe duvarları; Özel okullar, Ana okulları, Ofis işyeri önlerinde yoğun olarak kullanılması ile bilinir.

Bahçe duvarı çelik kalıp ölçüleri: Günümüzde en sık kullanılan bahçe duvarı uygulamasının başında desenli çelik kalıplar gelmektedir. Bahçe duvarı için çelik kalıp ebatları nedir;  Standart  ölçüleri ile standart dışı ebatlarda üretilebilen bir üründür açıklama yapmak gerekirse; 100 cm yükselik ve 150 cm uzunluk, 50 cm yükseklik ve 100 cm uzunluk standart ebatlardır, Küpeşte yüksekliği genelde 20cm olan bu çelik kalıplar, küpeşteler bağımsız kurulduğu için istediğiniz yükseklikten sonra küpeşte kullanabilirsiniz. Ayrıca fiber donatı ile desen verildiği için istemiş olduğunuz marka ve logoyu duvarlarınızda görebilmeniz mümkündür.

 

Bahçe duvarı ölçüsü nasıl hesaplanır;  Öncelikle yapılacak alanın bir harita mühendisi tarafından köşe kazıkları diye tabir edilen arsa sınırımız belirlenmelidir. Güya beton duvar yapıldıktan sonra komşumuz ile ölçüler yüzünden sorun yaşamak hiç hoş bir durum olmayacaktır. Arazi sınırlarımız belirlendikten sonra toplam arsa uzunluğu hesaplanır. Örnek olarak 1 dönüm arsamızın etraf uzunluğu 100 metre gelecektir, Burada yapılacak yüksekliğe göre temel kazısı için derinlik ve genişlik belirlenir. Yüksek duvarlarda genelde temel derinliği ve genişliği daha fazla olmalıdır. Biz standart 1 metre duvarı baz alırsak eğer, 40cm derinlik, 50 cm genişlik sağlamlık açısından ideal olacaktır. Dolayısı ile kullanılacak demir ve beton işçilikleri hesaplandığında toplamda 50 metre gibi bir fark çıkacaktır toplamda duvar ve temel 150 m2 olarak hesaplanacaktır. Gelelim köşe kolonlara ve küpeşte hesaplamaya, 20cm küpeşte kullanılacağı için toplamda 100 metre duvara 20 metre küpeşte hesaplanır totalde m2 170 m2 olacaktır, kullanılacak köşe ve babalar ise genelde 1 metre olarak hesaplanır 100 metre bir uzunluk için toplamda 18 adet kolon baba kullandılığı baz alınırsa 188m2 toplam duvar ölçümüz çıkacaktır. Bu ölçüler duvar yüksekliği arttıkça, artacaktır.

Bahçe duvarı hakkında tüm merak edilenler nelerdir?

Bahçe duvarı fiyatları ankara; çelik kalıp, nakliye, demir işçiliği ve metreye göre uygulaması belirlenen bahçe duvarı fiyatı maliyeti işçilik fiyatı 50 TL ile 120 TL arasındadır. Fiyatlarımız 2022 yılı için geçerlidir.

Bahçe duvarı anahtar teslim malzemeli fiyatları; m2 birim fiyatı kullanılacak demir ve betona göre uygulama yapılacak duvar metresine göre değişkenlik gösterebilir, yani bahçe duvarı malzemeli fiyat olarak sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. Beton ve demir fiyatları sürekli çıkan ve düşen ürünler olduğu için sabit fiyat vermek zor olacaktır ancak tahmini 2022 yılı için geçerli fiyat 300 TL ile 500 TL arasında olacaktır.

Bahçe Duvarı Ankara Uygulama; dahil Ankara genelinde ki tüm bölgelerde hizmet vermekteyiz. Yapılan uygulamalarımız ile estetik görüntü ve sağlam bir duvar ile uygulamanın düzgün bir görünüme kavuşması için profesyonel çalışmalar yapmaktayız. Bahçe duvarı için Çelik Kalıplar günümüzde en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır.

Bahçe duvarı desenleri; görüntü şıklığı estetik özellikleri ve kullanımı açısından 100cmx150cm ölçülerdeki çelik üzerine fiber ile kalıp görüntüsü verilen desenlerdir. Bu desenler genelde doğal taş görüntülü bahçe duvarı, dalga desenli bahçe duvarı, kiremit desenli bahçe duvarı en çok tercih edilen desenler arasındadır.

bahçe duvarı ankara

 

 

Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al
0507 476 5155
0507 476 5155
İzoser Rezidance No:12 Eryaman / Etimesgut
Biz Kimiz
doktor şefkat
İzoser Rezidance No:12 Eryaman / Etimesgut
>